Gruodžio 8 dieną geriausiai besimokantys ir daugiausiai makulatūros atnešę mokyklos mokiniai važiavo į ekskursiją, į Vilnių. Oras nebuvo pats geriausias – lijo lietus, buvo labai slidu. Tačiau gerai nuotaikai tai nepakenkė.

Visų pirma aplankėme Valdovų rūmus. Čia mokiniai pasiskirstė į 3 grupes pagal amžių. Jauniausieji kūrė vėliavėles su Vyčio ženklu. Penktokai ir šeštokai iš spalvoto modelino lipdė pakabučius, juose vaizdavo sugalvotus ar jau žinomus simbolius. Vyresnieji domėjosi herbais.

Sužinojome, kad herbus galėjo turėti kiekviena šeima ir kad dabar irgi galima turėti savo herbą. Mūsų gidė mums pasakojo apie heraldikos mokslą, kaip sudaromi herbai, kokie ženklai ir spalvos naudojamos juos sudarant, ką jos reiškia, kaip galima nustatyti herbo amžių. Apžiūrėjome kunigaikščių herbus, sužinojome, kur jie buvo naudojami. Herbas buvo priskiriamas parašui, uždedant jo antspaudą buvo pasirašomi dokumentai. Herbas kunigaikščiams seniau buvo toks svarbus, kad prisistatant reikėdavo parodyti ir jį. Kai viską apžiūrėjome, užlipome į patalpą, pro kurios langus atsivėrė nuostabūs Vilniaus vaizdai. Apsižvalgę pastebėjome ant palangių tvarkingai sudėtus spalvotus lapus – žalią, mėlyną, raudoną, juodą, auksinį ir sidabrinį. Tai spalvos, iš kurių sudaromi herbai. Mūsų gidė mums paskelbė užduotį – sukurti herbą. Visi tuoj pat kibome į darbus. Po kurio laiko, kai visi jau buvo baigę lipdyti, piešti ir karpyti, kiekvienas parodė savo sukurtą herbą ir trumpai apie jį papasakojo. Herbai buvo išties nuostabūs. Įdomu, kad senieji herbai turėjo mažai simbolių. Europoje herbai paplito XII a. ir jie kuriami pagal griežtas heraldikos taisykles.  

Taip pat apsilankėme ir Vilniaus miesto priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos 6-osios komandos gaisrinėje. Ten mus supažindino su ugniagesių įranga, leido apsirengti darbo drabužiais, bei išmėginti save, ar esi pakankamai vikrus būti ugniagesiu. Drąsių bei norinčių pasimatuoti  ugniagesių rūbus buvo vos trys mokiniai iš vyresniųjų klasių. Greičiausiai apsirengė 7c klasės mokinys Mangirdas. Visi pasveikinome jį plojimais. Ėjome apžiūrėti darbinių automobilių. Buvo garsiai įjungtas pavojaus signalas. Visi labai išsigandome, o vėliau nuoširdžiai iš to kartu pasijuokėme. Užlipome į poilsio zoną, aplankėme ugniagesių miegamuosius kambarius, laisvalaikio kambarį bei virtuvę. Visi buvome maloniai nustebinti šia vieta ir patirtais nuotykiais.

Bendrajame pagalbos centre daug naujo sužinojome apie pagalbos numerį 112,  ką reikia daryti ir kas vyksta paskambinus juo. Centre mums aprodė patalpas ir papasakojo, kaip reikia iškviesti pagalbą, ką reikia sakyti ir daryti.

Mes manome, kad verta stengtis ir dalyvauti akcijose, nes tokios ekskursijos plečia žinias, skatina bendravimą, bendradarbiavimą, išmoko to, ko tik iš mokykloje vykstančių pamokų nebūtume sužinoję. Mums  išvyka labai patiko. Malonu buvo pamatyti įspūdingą sostinės Kalėdų eglę ir įgyti įvairių žinių.

Domantas Majauskas, 8a,
Aistė Kazlauskaitė, 7d,
Vasarė Jokubauskaitė, 6d

 

Išvykos akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Išvyka į Vilnių

© 2016. Visos teisės saugomos