Mūsų mokyklos mokiniai, lankantys kryptingos dailės pamokas, kiekvienais metais vyksta į dailės plenerus. Šių mokslo metų pabaigoje mokiniai nemokamai galėjo aplankyti du dvarus Ukmergės rajone.

Birželio ankstų rytą aplankėme prezidento Antano Smetonos dvarą, esantį vaizdingoje pietinėje Lėno ežero pakrantėje. Dvaras nutolęs 2 km į pietus nuo Lėno kaimo, 1 km į vakarus nuo Prezidento gimtinės – Užulėnio. Dvare išgirdome apie prezidento A. Smetonos ir jo šeimos to laikotarpio gyvenimo subtilybes, pamatėme autentiškus prezidentienės batelius, kvėpavome tyru oru, stebėjome ir savo kūriniuose fiksavome aplinką.

Po pietų vykome į Siesikus, kur atokiau nuo greitkelių ir miesto šurmulio, ant gražaus Siesikų ežero kranto stūkso didinga renesanso stiliaus XVI a. pilis. Išgirdome įdomių A. Matulaičio pasakojimų apie pilyje išlikusią sieninę tapybą, architektūros elementus, rastus archeologinių kasinėjimų metu. Pakerėti didingos pilies ramybės ir vėjelio dvelksmo stengėmės sustabdyti akimirkas savo darbuose.

Esame dėkingi mokyklos administracijai už suteiktas nepakartojamas pažinimo ir draugystės akimirkas.

Dailės mokytoja V. Vaitkevičienė

© 2016. Visos teisės saugomos