Įvairiapusis mūsų miestas. Garsėja ne tik teatrais ar išvystyta pramone. Miestą garsina menininkai, sportininkai... Bet ar tikrai gerai pažįstame gimtąjį Panevėžį? Į šį klausimą vasario 28 d. pabandė atsakyti mūsų mokyklos 5–9 klasių mokiniai, netradicinę ugdymo dieną skyrę savojo miesto pažinimui.

Moksleiviai rinkosi vieną iš krypčių – muzikinis, teatrinis, literatūrinis, meninis, pramoninis, sportinis, religinis arba saugus Panevėžys.

Muzikinį Panevėžį pasirinko daugiausia klasių – ir nenuostabu, juk mokykla pavadinta žymaus muziko vardu! Šį kartą mokykloje svečiavosi Panevėžio miesto pagyvenusiųjų žmonių bendrijos vokalinis ansamblis „Sidabrinė gija“. Skambėjo mokinių močiučių jaunystės laikų dainos, romansai. Ansamblio vadovė Danutė Aleliūnienė paporino savo mokyklinių metų anekdotų, pristatė senovinius muzikos instrumentus – kankles, lūpinę armonikėlę ir kt. Į dabartį sugrąžino šeštoko Gustavo gitaros garsai. Po koncerto apdovanoję ansambliečius garsiais aplodismentais bei pavasarinėmis gėlėmis, mokiniai susipažino su svečiais, domėjosi jų gyvenimu, dainomis – vyko jaukus ir betarpiškas bendravimas. Po renginio mokiniai dalijosi įspūdžiais: „Ansamblis „Sidabrinė gija“ buvo visiems mums pavyzdys, kad sulaukus senatvės nereikia sėdėti užsidarius namie, reikia daryti tai, kas tau patinka (Fausta, 6c)“, „Buvo įdomu susipažinti, pabendrauti su atlikėjais (Urtė, 6c)“.

7d klasės mokiniai domėjosi saugiu Panevėžiu – vyko į Senamiesčio gatvėje esantį Policijos komisariatą susipažinti su policijos pareigūnų darbu, apžiūrėti transportą, patalpas. Klasės auklėtoja Inga Subačienė pasakojo: „Iš Panevėžio miesto policijos pareigūnų bendruomenės gavome daug išsamios informacijos apie policijos darbą, priemones bei kitas veiklas. Sužinojome, kokie reikalavimai ir galimybės norintiems studijuoti ir tapti policininkais. Esame dėkingi ir motyvuoti po išsamios edukacijos“. Emilė džiaugėsi, kad „pareigūnai leido išbandyti policijos įrangą, aprodė laikinojo sulaikymo kamerą, papasakojo, ko reikia, kad taptum pareigūnu, paragino gerai mokytis ir elgtis“. Eimantui įdomiausia buvo, kai „demonstravo naujausią neperšaunamą mašiną, davė užsidėti neperšaunamą liemenę, palaikyti neperšaunamą skydą“.

Religinio Panevėžio kryptį pasirinkusios 5b klasės mokiniai vyko į Šventosios mergelės ir kankinės Kotrynos seserų vienuolyną, esantį Danutės gatvėje. Klasės auklėtoja Dalia Kubilienė pasakojo: „Iš sesers Monikos išgirdome šios konkrecijos steigėjos Reginos Protman gyvenimo istoriją, sužinojome, kad Lietuvoje kotrynietės įsikūrė nuo 1645 m., kad tai yra tarptautinė kongregacija. Šiuo metu vienuolyne, kuriame lankėmės, gyvena šešios vienuolės, 3 iš jų dirba mokyklose, su ateitininkais, atsakingos už adoracijų ir procesijų organizavimą, prisideda organizuojant stovyklas, įvairius kursus, dalyvauja parapijos gyvenime. Dirba Šv. Juozapo globos namuose, buria savanorius, kurie dovanoja laiką ligoniams. Kitos 3 seserys yra senjoros ir rūpinasi namų ūkiu. Moksleiviai apžiūrėjo koplyčią, vienuolių celes, kitus vienuolyno kambarius.“

8d ir 7b aplankė du teatrus. Aštuntokai Aronas ir Lukas pasidalino savo įspūdžiais: „Juozo Miltinio dramos teatre mums papasakojo apie teatro susikūrimą, jo veiklą, kolektyvą, apie tai, kaip ruošiamasi spektakliams. Vėliau buvo ekskursija po sceną, užkulisius, grimavimo kambarį ir dekoracijų bei inventoriaus saugyklą. Paskui aplankėme Lėlių vežimo teatrą. Ten sužinojome teatro sukūrimo istoriją, žiūrėjome trumpą filmuką, kaip ir kur teatras vasarą keliauja. Tada parodė lėles, papasakojo, kaip jos gaminamos, valdomos, o savanoriams leido pabandyti patiems vaidinti. Mums labai patiko, sužinojome daug naujų dalykų apie teatrus ir patyrėme naujų įspūdžių“.

Turiningos buvo ir kitų klasių išvykos. Pažintį su literatūriniu Panevėžiu 7c ir 8b klasės pradėjo nuo išvykos į G. Petkevičaitės-Bitės biblioteką. 8a šį pusmetį domėsis ir rinks medžiagą apie žymiausius miesto sportininkus, o netradicinę ugdymo dieną patys sportavo IMPULS sveikatingumo klube. Su pramonine gimtojo miesto puse susipažino 6b ir 8c klasės. Šeštokai nuvyko į UAB „IOCO Packaging“ ir buvo priblokšti pakuočių gausos ir spalvų! O aštuntokai lankėsi meninio stiklo studijoje „Glasremis“ ir stebėjo, kaip gimsta unikalūs stiklo dirbiniai.

Netradicinio ugdymo diena pavyko. Anot Rugilės iš 7d, „tokios dienos tuo įdomios, kad dažniausiai išgirsti dar nežinomų dalykų ir viską išmoksti linksmai“...

B. Vildžienė, mokytoja

© 2016. Visos teisės saugomos