Praėjo viena iš smagiausių ir laukiamiausių Neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projekto „Žengiu teisingu keliu“ veiklų – išvyka. Šį kartą gerai nusiteikusių penktokų būrys, lydimas psichologės Kristinos, pavaduotojos ugdymui Virginijos ir socialinės pedagogės Jolantos, vyko į Raudondvarį Kauno rajone.

Pakeliui aplankėme Biliūnų kaime įkurtą Technikos paveldo ir etninės kultūros ekspoziciją. Vos atvykus mūsų laukė draugiškai nusiteikęs šeimininkas Juozapas Liekis, sukaupęs tūkstančius technikos paveldo ir etninės kultūros eksponatų. Saulutei skaisčiai ridenantis dangumi, sodybos šeimininkas kantriai aprodė eksponatus, supažindino ne tik su jų istorija, bet ir leido įlipti, išbandyti, paliesti... Daugelis sodyboje esančių traktorių, dviračių, gaisrinių ir kitos technikos yra veikiantys. Sodyboje esančių eksponatų (žibalinių lempų, senovinių virtuvės reikmenų, televizorių, radijo imtuvų, laikrodžių ir kt.) tikslų skaičių pasakyti sunku ir pačiam šeimininkui. Kai kurie eksponatai yra itin reti ir unikalūs, visi eksponatai yra lietuviški, mūsų senelių ir prosenelių. Didžiulėje teritorijoje mokiniai turėjo progą pasisupti ant Nevėžio šlaito augančių medžių pritvirtintose sūpuoklėse, pasivaišinti ekologiškais sodyboje prinokusiais obuoliais. Nepastebėjome kaip viską išbandant, apžiūrint ir klausantis įdomių šeimininko pasakojimų prabėgo dvi valandos.

Išsidūkę, kupini gerų įspūdžių patraukėme į Raudondvarį. Čia turėjome šiek tiek laiko pasigrožėti nuostabaus grožio Raudondvario dvaro rūmų ansambliu, parku. Restauruotose dvaro žirgyno patalpose įsikūrusiame menų inkubatoriuje mūsų laukė edukacijos „Muilo gamyba“ vedėjai. Mokiniai, leisdami laiką kartu, susipažino su muilo gaminimo amatu. Užsiėmimo metu išmoko maišyti ir derinti spalvas, visa kūrybinė erdvė kvepėjo įvairiais skoniais, kadangi savo muiliuką kiekvienas mokinys gardino jam patikusiu eteriniu kvapniuoju aliejumi. Sunku nusakyti kaip spindėjo penktokų akys ir kokios emocijos užplūdo pamačius savo darbo rezultatą: mėgstamų spalvų, įdomios formos, pasirinkto kvapo ir savaip papuoštus muiliukus.

Su gera nuotaika, turiningai praleidę laiką, pabendravę ir kupini neišdildomų įspūdžių projekto dalyviai grįžo namo.

                                                                                       Socialinė pedagogė Jolanta Matiukė

© 2016. Visos teisės saugomos