Judėjimas žmogui būdingas nuo pat gimimo. Gamta įpareigoja vaiką augti ir bręsti per veiklą, aktyvumą, judėjimą.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras visus Lietuvos pradinukus pakvietė dalyvauti akcijoje „Apibėk mokyklą“. Ji patraukli tuo, kad lengvai įgyvendinama ir nieko nekainuoja, nereikia jokios ypatingos įrangos ar sportinės aprangos, joje gali dalyvauti visi vaikai.

Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytojos pritarė šiam pasiūlymui. Akcija vyko ilgųjų pertraukų metu rugsėjo 19–30 dienomis. Dalyvavo visų 17 pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos. Akciją bandėme organizuoti kūrybiškiau, patraukliau. Vaikai bėgo su skėčiais, vėliavėlėmis, kepuraitėmis. Džiaugėmės, kad buvo puikus oras, netrukdė lietūs.

Visi vaikai, nepriklausomai nuo fizinių galimybių, buvo paskatinti daugiau judėti, pagerinti fizinę ir psichinę sveikatą. Į klases vaikai sugrįždavo linksmesni, žvalesni. Akcija daugumai patiko.

Nusprendėme, kad vaikai ir toliau bėgios individualiai, poromis, grupelėmis, su savo šeimų nariais. O pirmokai pasiryžo bėgti ir mokyklos Sveikos gyvensenos dieną, spalio 13-ąją.

Akcijos dalyvių – ketvirtokų – įspūdžiai, atsiliepimai:

„Kai bėgau, pavargau, bet jaučiausi labai gerai“. (Giedrius)
„Labai patiko bėgti aplink mokyklą. Labai geras jausmas“. (Dovydas)
„Šiaip gera idėja, kuri man patiko“. (Saida)
„Bėgimas man patinka, nes bėgti sveika. Bėgimas mane nuramina“. (Nedas)
„Kai bėgau, buvo gera. Sportuoti sveika“. (Goda)

                 Regina Rimšelienė, mokytoja

Akimirkos GALERIJOJE–2016 m. ruduo–Akija „Apibėk mokyklą“

© 2016. Visos teisės saugomos