Nuo šių mokslo metų spalio mėnesio 1a ir 1b klasių mokiniai, mokytojos Rasa ir Asta bei spec. pedagogės Justė ir Aušra dalyvauja respublikiniame ikimokyklinio ugdymo įstaigų specialiųjų pedagogų ir logopedų prevenciniame projekte „Žaidimai moko“.

Nepakankamai išlavintas erdvės ir krypties suvokimas gali kliudyti sėkmingam rašymo ir / ar skaitymo mokymui mokykloje. Esant orientavimosi erdvėje ir regimojo suvokimo sutrikimams, ugdytiniai prastai atrenka esmines detales, sunkiai orientuojasi klasėje, popieriaus lape, patiria sunkumų sudarant objektų eiles pagal dydį, nustatant judėjimo kryptį ir judėjimo kryptį daiktų atžvilgiu ir kt.

Norint išvengti sunkumų, reikalinga stimuliuoti pažinimo procesų raidą specialiomis užduotimis, kurios gali būti integruojamos į bet kokią vaikų veiklą. Projektu siekiama specialiųjų užduočių ir žaidimų pagalba lavinti pirmokų erdvės, regimąjį suvokimą, tikslinti ir tobulinti smulkiuosius (riešo, rankų pirštų) judesius.

Projekto organizatorius – Kelmės rajono pedagoginė psichologinė tarnyba (J. Janonio g. 11, Kelmė, el. paštas Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.). Projekto iniciatorė ir koordinatorė – specialioji pedagogė Gilija Gajauskienė.

 

Rasa Aleliūnienė, mokytoja

© 2016. Visos teisės saugomos