Lietingą rudens rytą Panevėžio Karkos pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai rinkosi mokyklos vestibiulyje ruošdamiesi apsilankyti Panevėžio rajone Medikonių kaime įsikūrusiame alpakų ūkyje.

Kelionės metu lydėjęs lietutis nuotaikos negadino. Nuvykus į ūkį, būrį smalsių mokinukų pasitiko ūkio šeimininkė Renata Meleškienė. Šeimininkė visus pakvietė į didžiulę kieme stovinčią pavėsinę ir papasakojo apie savo ūkį. Renata ir Rolandas Meleškos prieš gerą dešimtmetį nusipirko sodybą vasarojimui. Vėliau persikėlė čia gyventi ir nusprendė ką nors auginti ir taip atrado alpakas. Renata priminė, kad šie gyvūnai kilę iš Pietų Amerikos ir itin vertinami dėl švelnios kaip šilkas vilnos, kuri itin gerai šildo. Pradėję nuo keturių alpakų, dabar augina net 49 įvairiausių spalvų alpakas. Nustebino, kad alpakų vilna gali būti net 22 atspalvių. Alpakos gražinamos ir kerpamos pavasarį, kartą per metus, jos nukerpamos, o paliekami tik stilingi kuodai. Ūkyje dar laikomos lamos ir ožiukai. Smagiai besikalbant, lietutis nustojo lijęs, ir vaikai nubėgo pažiūrėti gyvūnėlių. Švelnios, meilios, gražios, kaip iš vaikiškų filmukų, alpakos ir lamos draugiškai vaikščiojo paskui lankytojus, leidosi glostomos ir ieškojo, kuris gi duos kažką skanaus sukrimsti. Paskui mokiniai aplankė dailius ožiukus, kurie taip pat noriai bendravo ir norėjo būti paglostyti.

Išvyka į alpakų ūkį – tai viena iš mokykloje vykdomo projekto „Žengiu teisingu keliu“ veiklų. Mokiniai grįžo gerai nusiteikę ir su viltimi dar sugrįžti pas svetingus šeimininkus ir jų mielus augintinius.

Socialinė pedagogė Jolanta Matiukė

© 2016. Visos teisės saugomos