Europos diena – kasmet minima tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos šalių tarpusavio taiką, vienybę.  Europos Sąjungos valstybės šią šventę mini gegužės 9 dieną.

Lietuvoje Europos diena pradėta švęsti nuo 2002 metų. Organizuojami Europos dienai skirti renginiai, kurių metu visuomenė supažindinama su Europos Sąjunga, aptariami Europai svarbūs, tuo metu aktualūs klausimai, bandoma spręsti problemas ir pan.

Panevėžio Mykolo Karkos mokykla Europos dienai minėti surengė netradicinio ugdymo dieną. Vyresniųjų klasių mokiniai drauge su dalykų mokytojais gavo kūrybines užduotis ir tą dieną praleido šventiškai bei originaliai. Penktokai žiūrėjo Naisių teatro spektaklį „Melagių pilis“ ir to paties kūrinio animacinį filmą – aptarinėjo, lygino juos. Vėliau patys penktokai kūrė ir inscenizavo įvairių Europos šalių pasakas. Vaikams pasirengti padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai. Penktokė Ugnė L. po renginio aktų salėje sakė: „Labai patiko pasakų inscenizacijos ir tai, kad jose buvo galima dalyvauti patiems. Mus, žiūrovus, įtraukė žaidimais ir dainomis“.

Šeštokai dalyvavo interaktyviose veiklose drauge su anglų kalbos, informacinių technologijų mokytojomis „Europa informacinėse technologijose“. O paskui žinias ir sumanumą demonstravo anglų kalbos mokytojų organizuotoje viktorinoje „Po Europą pasidairius“. Maža to, šeštokų laukė linksmiausia netradicinės dienos dalis – mokytis Europos šokių!

7–10 kl. mokiniai dalyvavo jau tradicija tapusioje veikloje – stotelėse. Mokykloje buvo įrengtos skirtingų dalykų, sričių stotelės, kuriose vaikų laukė mokytojai su netikėtomis kūrybinėmis užduotimis. Kiekviena klasė turėjo savo pasus, juose buvo žymimi rezultatai už atliktas užduotis. Mokiniai piešė, atlikinėjo testus, dainavo ir grojo, dalyvavo viktorinose, sprendė kryžiažodžius, dėliojo dėliones, sportavo, diskutavo, žiūrėjo ištraukas iš dokumentinių ir meninių filmų, spektaklių ir kt.

Lietuvių k. mokytoja Renata Katilienė

Daugiau nuotraukų bus galerijoje :)

© 2016. Visos teisės saugomos