Gražų lapkričio rytą 8–10 klasių mokiniai vyko į Vilnių įgyti daugiau žinių apie muitininko, kinologo, karininko ir kitas profesijas.

 

Pirmiausia aplankėme Muitinės muziejų. Susipažinę su istorine medžiaga apie Lietuvos respublikos muitinės veiklą, pasikeitimus muitinėje, jos vaidmenį, susitikome su kinologu. Kinologas papasakojo daug įdomių dalykų apie savo darbą, augintinių elgesį ir veisles.

Po to vykome 25 kilometrus nuo Vilniaus į Nemenčinės miškuose esantį sovietinį bunkerį. Čia patys tapome SSRS piliečiais ir edukaciniame spektaklyje „1984“ trims valandoms persikėlėme į praeitį. Atsisveikinę su savo daiktais ir mobiliaisiais telefonais, aprengti pilkomis sovietinėmis šimtasiūlėmis, pasinėrėme į įtampos ir socialinių keistenybių pilną SSRS piliečio gyvenimą. Buvome vedami 5 metrai po žeme esančiais labirintais, pamatėme 1984-ųjų televizijos laidas, medicinos kabinetą ir parduotuves, buvome tardomi KGB kabinete, klausėmės SSRS himno, mokėmės užsidėti dujokaukę, valgėme sovietinius priešpiečius ir kt. Bunkerį palikome gavę specialų pažymėjimą, daug gyvenimiškų patarimų ir įgyję neišdildomų įspūdžių.

Pasivaikščioję po Kalėdoms besipuošiančią sostinę grįžome namo.

 

                                                                 Socialinė pedagogė Daiva Kudulytė

 

Svetainėje lankosi 11 svečių ir nėra prisijungusių narių

© 2016. Visos teisės saugomos